Цялата работа Swiatek се улеснява във втората седмица на Australian Open

МЕЛБЪРН, 20 януари (Ройтерс) – Топ поставената Ига Светек продължи да си проправя път през жребия на Откритото първенство на Австралия в петък, разбивайки Кристина Букса с 6-0 6-1 при ярко слънце на Маргарет Корт Арена, за да стигне до четвъртия кръг.

21-годишната номер 1 в света, която се стреми да добави първа корона в Мелбърн Парк към титлите на Франция и US Open, които спечели миналата година, беше съвсем бизнес, докато изигра първия сет за 23 минути.

Световният номер 100 Bucsa просто нямаше отговор на играта на Swiatek на целия корт и испанката успя да избегне страховития резултат 6-0 6-0 само като задържа последния си гейм от сервис.

Swiatek трябва да се изправи пред по-тежък тест в лицето на шампионката от Уимбълдън Елена Рибакина на финалните 16, след като по-рано казахстанката с голямо обслужване разстрои миналогодишната загубила финалистка Даниел Колинс.